Přeskočit na navigační menu Přeskočit vlastní obsah
Apartmán Švadlenka Rokytnice

Apartmán Švadlenka
Rokytnice

aktivní relaxace
Horní Rokytnice 108
512 45 obec Rokytnice nad Jizerou
Telefon: +420 603 806 187
Email: ubytovani@apartmansvadlenka.cz

BEZE SNĚHU

GPS souřadnice: 50°44'40.534"N, 15°29'49.031"E

V tuto chvíli máte před sebou zákaz vjezdu, který neplatí pro dopravní obsluhu. Do cíle asi 2,5km vzdáleného vás dovede úzká neustále stoupající silnička, ze které nelze nikam odbočit a určitě tedy nezabloudíte.

Nejdříve minete chatu Pod Lipami, pak chatu Světlanka a po dalších cca 300m přijedete na rozcestí „Nad Světlankou" na kterém se dáte doleva. Rozcestí nemůžete minout bez povšimnutí, protože v další jízdě se vám snaží zabránit druhý zákaz vjezdu, tentokrát střežící vjezd do chráněného území KRNAPU.

Od rozcestí vás čeká posledních 200m z prudšího kopce dolů. V létě 2009 by měla být nová asfaltová silnice až na Švadlenku. V tuto chvíli pojedete po zpevněné lesní cestě, kde je nutno počítat s četnými hrboly a výmoly. Zavazadla máte možnost vyložit přímo před vchodem do budovy. Vůz pak zaparkujete na vyhrazených místech necelých 50m od vchodu.

Pro oficiální vjezd do zákazu vjezdu je požadováno povolení MÚ Rokytnice nad Jizerou. Při rezervaci ubytování stačí uvést SPZ vozu(ů), se kterým(i) se chystáte přijet a poštovní adresu na kterou budete chtít povolenku zaslat. Zbytek zařídíme za vás. Zhruba do týdne obdržíte povolenku, kterou je třeba na dobu pobytu umístit do vozu a složenku pro úhradu poplatku Kč 20,- za každý den.

Pozn.: Máte-li na výběr, zvolte vůz s pohonem 4x4, který se vám bude hodit především v případě deštivého počasí.

Máte-li odvahu na vyřizování povolení v KRNAPu, máte ještě další, pohodlnější, možnost příjezdu, a to přes Harrachov a rozcestí Ručičky. V létě 2007 zde byla vybudována nová silnice, končící na horní stanici nové lanové dráhy Horní Domky. Ke Švadlence pak zbývá pouze 700m po rovinaté zpevněné cestě. Udělení povolení k vjezdu však nebývá vždy bez problémů.

Při špatném počasí nebo v „nebezpečí" podzimní sněhové nadílky je vždy možné přenechat starosti profesionálům a využít služeb taxi z kteréhokoliv parkoviště „v nížině". Vhodným dopravním prostředkem vás dopraví k/od apartmánu v každém ročním období a za každého počasí.

PĚŠKY

v případě, že se rozhodnete celou cestu zdolat pěšky, doporučujeme zaparkování na parkovišti Rokytka. Čekají vás necelé 2km stoupání po žluté značce, nejdříve po silnici (1300m), pak po turistické cestě (450m). Vyjdete na udržované cestě a Švadlenku budete mít po pravé straně (150m).

Apartmán Rokytnice
     Výhled z balkonu apartmánu