Přeskočit na navigační menu Přeskočit vlastní obsah
Apartmán Švadlenka Rokytnice

Apartmán Švadlenka
Rokytnice

aktivní relaxace
Horní Rokytnice 108
512 45 obec Rokytnice nad Jizerou
Telefon: +420 603 806 187
Email: ubytovani@apartmansvadlenka.cz

Zimní aktivity

Užitečné odkazy

Skiareál Rokytnice

Sjezdové lyžování a Snowboarding - exklusivní umístnění apartmánu umožňuje nástup na sjezdovku přímo před objektem. Nejen k sedačkovým lanovkám tak sjíždíte přímo od svého apartmánu a samozřejmě k němu i po skončení lyžování dojedete bez nutnosti stoupat do kopce.

Ski areál Horní Domky - Lysá hora je největším lyžařským areálem v České republice s velkou variabilitou terénů a sjezdovými tratěmi všech náročností (modrá, červená a černá) v délce 11,4km a šířkou sjezdovek až 100m. Terény jsou vhodné pro začátečníky, středně zdatné, ale i pro nejnáročnější lyžaře všech věkových kategorií. Všechny sjezdové tratě jsou denně udržovány moderními sněžnými vozidly.

Ve Ski areálu je deset lyžařských vleků a dvě čtyř sedačkové lanovky. V roce 2007 byla vybudována nové lanová dráha Horní Domky a vede do nadmořské výšky 907m. Druhou lanovkou je nejdelší čtyř sedačka v ČR na Lysou horu. Máte tak možnost lyžovat v rozmanitém terénu v nadmořské výšce 620m až 1315m.

SKIBUS - v termínu od 14.12. do 24.3.2008 je pro návštěvníky Rokytnice v provozu ski bus ZDARMA. S jeho pomocí se velmi snadno dostanete za nákupy a zábavou do centra nebo do blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Zároveň vás SKI BUS může během pár minut dopravit do ski areálu Studenov či Bahýnka. Všechny pernamentky zakoupené v areálu Horní Domky jsou platné minimálně též v areálu Studenov a Bahýnka (nabízejí i večerní lyžování).

Jízdní řády naleznete na http://www.skiareal-rokytnice.cz/cs/zima/skiareal-horni-domky/skibus/

K dispozici je vám řada půjčoven a ski servisů, kde je pro vás připraven široký výběr lyžařského i snowboardového vybavení. Začátečníci mohou využít nabídky kurzů v lyžařských školách. S naší kartou „benefit program" máte obdržíte v lyžařské škole slevu.

Lyžařské školy - budete-li si chtít využít služeb lyžařské školy, máte na výběr z mnoha možností:

CLASSIC SKI SCHOOL
JPK Rokytnice s.r.o.
LT - lyžařská a snowboardová škola
MAJOR SKI SCHOOL
SKI ROKYTNICE - Spartak
Lyžařská škola TOMÁŠE KRAUSE
SUN SKI & SNOWBOARD school
YETTI - lyžařská a snowboardová škola
Professional Snowboard School

Skiareál Rokytnice
Snowbarding - pro vyznavače adrenalinových sportů byl vybudován Snowpark, který se nachází u spodní stanice lanové dráhy na Lysou horu. Je vybaven malým tyčovým vlekem a několika skoky a překážkami (slide - bedna, zalomená bedna, U bedna, zábradlí). O dokonalou úpravu se stará zbrusu nová rolba Kässbohrer ParkBully, 7 sněžných děl a 11 tyčí.

Běžecké lyžování - přímo před objektem máte možnost se napojit na zimní, běžeckou cestu. Oblíbená Krkonošská magistrála s 36km upravovaných běžeckých stop najete necelý 1km od Švadlenky. Máte také možnost využít lanové dráhy na Lysou horu a vynechat tak počáteční stoupání na vrcholky Krkonoš.

Nebude-li vám stačit Krkonošská magistrála, můžete pokračovat po Krkonošské lyžařská cestě, která protíná celé Krkonoše, která vede z Lysé hory dále k mohyle běžců Hanče a Vrbaty, na Horní Mísečky, atd.

Pro běžecký sport je lze využít i služby SKIREGIONu, který taktéž nabízí upravované běžecké tratě a okruhy. Je zařazen v systému „Krkonoše - lyžařský běžecký ráj", který propojuje všechna horská střediska s více jak 500 km upravených tratí. Nabízeny jsou též nenáročné okruhy, které mohou využít i méně zdatní běžkaři. Pro zdatnější jsou vhodné například trasy z paseckých okruhů přes Studenov na Dvoračky.

Přejeme krásné zážitky v bílé stopě....

Mapa běžeckých tras v okolí Rokytnice
Mapa běžeckých tratí.

Snowtubing - jízda v gumovém člunu, který je veden v bezpečné dráze.

Projížďky na saních - zatoužíte-li po nevšedním zážitku, můžete si prohlédnout Rokytnici ze saní tažených koňmi

Celoroční aktivity

Sportovní hala - pro váš aktivní odpočinek je možno využít služeb Sportovní haly (18×36m), která je použitelná téměř pro všechny druhy míčových her (fotbal, tenis, volejbal, basketbal, házená apod.). Tělocvična o rozměrech 12×18m je dobře vybavena cvičebním nářadím, včetně trampolíny. Využít lze i saunu nebo vybavenou posilovnu. Kromě zimních měsíců jsou navíc připraveny venkovní tenisové dvorce a volejbalové hřiště. Tenisové rakety i míčky lze zapůjčit.

Paragliding - letový terén Lysá hora se nachází v I, II. a III. zóně Krkonošského národního park a je určený pro rekreační a výkonnostní termické létáni padákových a závěsných kluzáků. Nadmořská výška start. plochy: 1080 m.

Rafting - nejhezčí a nejtěžší česká přírodní voda z tajícího krkonošského sněhu nabízí skvělý zážitek. Řeka teče v krásných peřejích a dává nám nejlepší možnost vyzkoušet si rafting u nás. Chladná a nevyzpytatelná řeka, mající v rukávu vždy nejedno překvapení, mezi vodáky nazývaná JIZERA MIZERA.

Koupání - krytý bazén v Jilemnici

Půjčovna skútrů a čtyřkolek - přistavení k chatě zdarma.

Apartmán Rokytnice
     Výhled z balkonu apartmánu